last.fm

ZUBY NEHTY – Dítkám

Indies, 1997
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  12-11-97

cdditkam[1]

Hudební legrácky kulhají za textovými. Jinak řečeno: nenormalita poetických dějů bývá prezentována normálně – prostředky akademického rocku směřujícího k popu. Kdo Zuby nehty bezmezně miluje, bývá ochoten jim tento zásadní handicap odpouštět, kdo ne, je asi právě tento pověstným kamenem úrazu, který odrazuje. Do místy monotónního komediantství, střídaného s polohami tesknými, je totiž zapotřebí se vposlouchat, což v dnešní uspěchané době málem ”bolí“, navíc když nejde o prvoplánový rockový nářez, ale jakýsi bigbítový jazzíček, daný přístupem altsaxofonu a flétny Kateřiny Jirčíkové.

Zdejší interaktivní multimediální data, jimiž jsou videoklipy k písním Krvavý koleno a Poletíme, album fotografií, diskografie, texty písní a výňatky rozhovorů, opět kladou dotaz, proč jich není mnohem více. Překážkou je jedině neochota vyžadovat maximalitu, nic totiž nebránilo například sebrat sem všechny recenze předchozích desek kapely.

”Rozhodně zatím jedna z nejlepších tuzemských desek tohoto roku,“ píše pověstný Vojtěch Lindaur. Proč, to se nedočteme v jeho další xantipácké recenzi, ale spíše ve všech kapele stranících článcích, které o ní kdy sepsal. Vzhledem k nedostatečnosti náplně CD ROMu extra ji tak vysoko ”rozhodně“ nevidím, protože se domnívám, že věci se mají hodnotit komplexně, a nikoli vytrženě.

Srovnej si: Plyn, Panika, Ksichties

★★★★☆☆

Michal Huvar

Komentáře nejsou povoleny.