last.fm

TUPAC SHAKUR – In His Own Words

Mecca/BMG 1998
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  28-09-98

[AllCDCovers]_2pac_in_his_own_words_1998_retail_cd-front[1]

Toto není obyčejná rapová deska. Původně se mi do poslouchání moc nechtělo; Tupac nikdy nepatřil k obzvlášť zajímavým raperům, i když třeba California Love byl hit jako hrom.
Možná si ještě pamatujete, že Tupac byl zastřelen v září 1996 neznámými muži z okoloprojíždějícího vozu. Po dvou letech vychází In His Own Words, audio životopis tohoto muže, tvořený dialogy, monology a zvukovými záznamy na obvyklá témata raperova. A zde přichází kouzlo! Výše zmíněné je totiž podbarveno velmi podmanivými beaty a základy patrně budoucích Tupacových tracků. Deska tak působí jako soundtrack či záznam ulice amerického ghetta. Při pohledu z vašeho okna se pak budete divit, kam zmizeli všichni černoši.
Kromě toho: titulní skladba je Tupacova dosud nevydaná a velmi dobrá věc, stejně jako raritní Practice What You Preach. Jedenkrát jsou tu zastoupeni Naughty By Nature, na konci najdeme dva duety s Notorious B.I.G., další obětí války amerických gangů (mimochodem, dva mrtví rapeři v jedné skadbě, to se hned tak neslyší!). Je-li Tupac váš idol, tady o něm zjistíte všechno.

Srovnej si: Dr. Dre, Notorious B.I.G., Snoop Doggy Dog

★★★☆☆☆

Tomáš Kedzior

Komentáře nejsou povoleny.