last.fm

TOWA TEI – Sound Museum + Stupid Fresh

Eastwest/Warner 1998
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  28-09-98

B000002HMU[1]

Na některé taneční hity by se zapomínat nemělo. Třeba “grůf is in d hááááárt” a přelom 80.-90. let s kapelou Deee–Lite, ve kterém sehrál významnou úlohu i japončík Towa Tei. Ten se posléze vydal na sólovou dráhu a onen “groove” si naštěstí vzal s sebou i na svou druhou desku.
Sound museum začíná samplem těchto dvou slov a vás hned napadne Music nonstop a Kraftwerk (kteří by nepochybně z této desky měli radost). Sound museum přináší převážně popovou, leč inteligentní hudbu, hozenou do funky, 80.let, hiphopu… se spoustou příjemných a pestrých zvuků a hlasů mnoha pozvaných hudebníků. Třeba rapera Bizmarkieho, doprovodného vokalisty M. Jacksona, Vivien Seasom, která zde má budoucí megahit letošního léta Time after time (neplést se C. Lauper), což je ukázka perfektního tanečního popu dneška. Kylie Minogue si střihne snesitelné techno GBI a těsně před koncem desky si od el. zvuků odpočineme živými muzikanty natočenou “latinou” Private Eyes.
Obal vás nálepkou upozorní na druhé CD, obsahující 7 remixů z CD 1. Ty hodnotit nebudu, ale s jistotou můžu říct, že Towa Tei je vkusný a inteligentní skladatel a jeho Sound museum rozhodně do muzea patří – jako ukázka špičkové taneční hudby roku 1998 pro budoucí generace, které budou poslouchat kdovíco. Vstupné si kupte, a desku taky.

Srovnej si: Deee–Lite, Bomb The Bass

★★★★★☆

Tomáš Kedzior

Komentáře nejsou povoleny.