last.fm

THELEMA – Night Of Pan

M.M.M./H.C.D. 1998
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  25-03-98

R-583064-1134483321

Po Vision & The Voice (MMM 95) přichází italští rozsévači filosofie Thelema anglického filosofa a básníka Aleistera Crowleyho s další kolekcí pro rádio .
Night Of Pan je oproti svému předchůdci poněkud sevřenější a tím také údernější. Sound Thelemy, nacpaný punkovou energií, drží pohromadě skvělé kytary a chytře používaná elektronika. Ve skladbě Mirror na pozadí orientálních kytarových miniatur, zní Mantovaniho zkeslený hlas jak řezavý střep rozbitého magického zrcadla, který se zadírá pod kůži.
Třeskutě chytlavou melodii v Sixsixsix pohání kupředu vír dvojitých šlapáků; metalický nátěr jak od U.K. Subs nebo Killing Joke. Výraznější vydechnutí přichází až v Down In a Hole, která je vystavěná se všemi atributy gotických architektů Bauhaus. I následující Hills Of Dreams se nese v podobně potemnělé atmosféře ředěné klávesami a la Cure a ostrou kytarou.
Skočnou punkovku Night Of Pan střídají těžkotonážní bicí v Here We Stand, kde houpavou melodii kolorují houslové party. V The Watcher jsou zajímavé melodické zvraty, ale mám dojem, že některé části jsou tak trochu opálené z jedné veleslavné opery. My Angel, My Angel je více než důstojná tečka pro album věnované předčasně odešlému Sterlingu Morrisonovi.

Srovnej si: Bauhaus, Killing Joke

★★★☆☆☆

Smích

Komentáře nejsou povoleny.