last.fm

M. J. HARRIS & MARTYN BATES – Murder Ballads (Incest Songs)

M.M.M. 1998
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  23-06-98

21SEHWJF8WL._SL500_AA130_[1]

Po čtyřech letech vydává label Musica Maxima Magnetica třetí, a podle hlasů z firmy i završující část morytáčnických balad. Pro koho je to první setkání se společnou prací Martyna Batese a M. J. Harrise, vězte, že vyprodukovali hudbu, která pramálo navazuje na jejich předchozí existence (Eyeless In Gaza, Napalm Death). Mapují zcela netušené obzory, které lze nacházet v elektronickém ambientu.
Prakticky veškerý doprovod je založen na chvějivě a místy i dunivě vibrujících zvukových vlnách pomalu proplouvajících éterem. Jednotlivé zvuky nenápadně gradují, aby vzápětí zmizely nebo splynuly v dočasný (s)hluk. Ten se však po chvíli ztrácí, jakoby závanem větru, odnášející s sebou útržky archaických písní, přednášené Batesovým podmanivě ztišeným hlasem.
Je to fascinující zážitek, který dokáže vtáhnout soustředěného posluchače do děje. Pro ty, kteří do tenat tísně už beznadějně zapadli, jen předesílám, že asi jediný posun oproti předchozím částem se projevuje ve vrstvení a monokánonickém fázování Batesova vokálu (např. Sheath and Knife). Artworky tvoří jako obvykle ilustrace Laurence Housemana.
Je jasné, že kdo chce mít kolekci celou, musí mít i tohle CD – a to je přátelé, o incestu. Pojď blíž, sestřičko má….

Srovnej si: M. J. Harris & Martyn Bates: Murder Ballads (Drift), Murder Ballads (Passages)

★★★★☆☆

Smích

Komentáře nejsou povoleny.