last.fm

LAURYN HILL – The Miseducation

Ruffhouse/Sony
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  13-06-98

Už je mi jasné, jak je to s Fugees. Wyclef Jean = rap, Prakazrel Pras = reggae, Lauryn Hill = R+B. Sólový debut slečny Lauryn je dle očekávání přesně takový. Tedy plný soulu, R+B, rytmu, sexu a hlasu. Ten je vlastně vůbec nejdůležitější. Co na tom, že za sebou máte pár profiaranžérů a studiových muzikantů, mediální podporu… když neumíte kloudně zazpívat. To však není případ Lauryn. Její hlas je mimořádně plný, sytý a barevný (příkladem může být Killing Me Softly, jedna z opravdu mála coververzí lepších originálu). Tracky mají nápady, texty jsou pozitivní a navíc v bookletu otištěné, refrény tvoří hybné a přitom ne hloupé slogany, co víc si přát?
Za poslech rozhodně stojí první singl Doo Wop That Thing (znáte z TV), Kubou střihlá To Zion (jako host výborný Carlos Santana), Final Hour jako připomínka dní posledních, kterých se můžeme dočkat v každém okamžiku, hit Forgive Them Father opět využívající reggae a také skrytý bonus a další skvělá coververze Can’t Take My Eyes Off Of You.
Zcela nejlepší věcí alba je ale duet s vynikající M. J. Blige I Use To Love Him. Krásný a citlivý song středního tempa s dvěma navzájem se proplétajícími hlasy je opravdu výjimečná záležitost. Krom toho jsou ve všech písních bohaté vokály, které dodávají desce na barevnosti. Problém spojování tracků vyřešila LH originálně. S ohledem na název alba se posluchač přenese do školní třídy, kde se mezi skladbami dozví od žáků i učitele leccos zajímavého – třeba o lásce.

Srovnej si: Fugees, M. J. Blige, Aalyiah

★★★★☆☆

Tomáš Kedzior

Komentáře nejsou povoleny.