last.fm

BUSTA RHYMES – When Disaster Strikes…

Elektra/Warner 1997
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  01-08-98

259134[1]

Album Busty Rhymese je mezi ostatními hiphopovými alby nepřehlédnutelné. Zejména proto, že nepřehlédnutelný je samotný Busta. Je totiž na každé druhé desce amerických R+B a hiphopových hvězd, kde svými vulgaritami zpravidla otevírá či uzavírá dané album.
Po loňském megahitu Woo Hah… přichází tato deska inzerovaná dobrými singly Put Your Where My Eyes Could See, Dangerous a Turn It Up, jejíž páteří je smyčka Knight Rider Main Theme (einman, einauto, einkomputer… pamatujete?). Busta Rhymes ze sebe dělá klauna, rapuje originálně, často i zpívá, křičí, zdvojuje své hlasy… to vše jen proto aby vás udržel v pozornosti celých 78(!) minut alba. K tomu přispívá i dobré rozvržení skladeb. Po deseti převážně sólových věcech přicházejí hosté. Jednak přidružená squadra raperů Flipmode Squad, další méně známí rapeři, z hvězd pak Puff Daddy a Mase a v dokonalém duetu One i Erykah Badu. Krom toho i realistické scénky o tom, že v taxi se nekouří, soulože v bytě, bitky na ulici, nákup drog a opět bitky na ulici a neskutečný příval sprostých slov.
BR je určitě jedním z nejzábavnějších raperů Ameriky. A nemůžu si pomoci, stále mi něčím připomíná Sášu Krustyho ze Simpsonových.

Srovnej si: Wu–Tang Clan, Puff Daddy

★★★★☆☆

Tomáš Kedzior

Komentáře nejsou povoleny.