last.fm

BEYOND PLANET DUB

Planet Dog 1998
ta-ta-mi | ta-ta-mi hudba  |   |  23-03-98

R-150-6946-1117662699[1]

Jednička v kompilační řadě londýnské dub/techno značky Planet Dog shrnuje v téměř 115 minutách své historicky nejzajímavější momenty.

19 interpretů (většinou původem z britského atlantického dominia) se pohybuje v hyper dub–rytmech, které experimentálně glazuruje ambientní epikou nebo častěji módní drum’n’bass technikou. Příznačná jsou eklektická echa a rezonující šumy z hypno–pásma. Místem se nešetří – monotónní dlouhé plástve melodií opatrně plynou (na nervně těkajícím podkladě) a jen velmi nenápadně ukazují svoji syntetickou tvář. Všechny kompozice mají abstraktní formu.

Eat Static, Dub Syndicate, Adrian Sherwood nebo The Mad Professor patří svého druhu k nejpopulárnějším, nejvlivnějším a v tomto případě také nejlepším, co se dá nabídnout. Zajímavého ducha však ztvárňují také méně zvučná jména jako Trancesequence z Cambridge, The Kaleidoscope nebo dvojice The Woodshed.

Tato dvojdeska není pro soustředěný poslech, nabízí oddechový zvuk adekvátní pro neaktivní večer a vzduch zaplněný marihuanou.

★★★☆☆☆

Roman Ševčík

Komentáře nejsou povoleny.