last.fm

Zack Kouns v Praze 8.1.2011

ta-ta-mi | ta-ta-mi live  |   |  05-01-11

Po roce a půl se do Prahy vrací neobyčejný americký hudebník Zack Kouns (US). Vystoupí společně s Kanaďanem Rory Hincheym v sobotu 8. 1. v žižkovském klubu Final.
Zack Kouns je široce rozkročený mezi psychedelicky zabarveným písničkářstvím a volnou experimentální tvorbou. Používá různé nástroje (saxofon, kytara, klávesy, bicí, housle, elektronika) a je schopný je ovládat klasickým i velmi neortodoxním způsobem. Z jeho rozmanitých nahrávek je patrné, že je se stejnou naléhavostí schopen a ochoten uplatnit jak své popové (bluesové, countryové, folkové…) cítění, tak i experimentátorskou zálibu v desktrukci a spojování nespojitelného. V roce 2009 vydal desku, která se měla ke svému názvu jako woodoo panenka ke své oběti: album s názvem Michael Jackson: „I Just Can’t Start Loving You“ vyšla jen čtyři dny před smrtí krále popu. Nyní přijíždí po vydání kazety nazvané An Eastern Kentucky Boy’s Death Is Shining Hard And Bright In His Chest. Uvidíme, co se stane tentokrát.
Od koncertu se na rozdíl od konceptuálních a značně propracovaných studiových alb dá očekávat hlavně intenzita a bezprostřednost výrazu. To, že se Zack Kouns navzdory svým klasickým schopnostem multiinstrumentalisty upíná spíše k nevybíravé expresi, dokazuje anekdota z předchozího pražského koncertu: při zvukové zkoušce Zackovi vynechával jeho vlastní mikrofon (zřejmě špatný kabel), vyžádal si tedy od zvukaře nový mikrofon i s kabelem, se kterým odehrál skvělý koncert. Zajímavější ale je, co udělal se svým vlastním nespolehlivým mikrofonem: kdokoli jiný by vyměnil nebo opravil kabel, Zack těsně před odchodem z klubu – poté, co se probral z pokoncertní agónie – mikrofon roztočil na kabelu a zuřivě ho rozmlátil o betonové zdi a podlahu. – Je na co se těšit…

Společnost Zacku Kounsovi bude opět dělat šéf vydavatelství Ownness a rozhlasový DJ Rory Hinchey (CA), který se na nahrávkách i koncertech prezentuje minimalistickou hrou na vintage klávesy, jejíž zarputilou jednotvárnost občas naruší elektronické ruchy. Do Prahy přiveze svou aktuální desku Shape Is Nature/Long Fields.
Začátek koncertu je v 19:30, vstupné 120 Kč.

http://myspace.com/zackkouns
http://roryhinchey.com
http://finalclub.cz
http://klangundkrach.net

Smích

Komentáře nejsou povoleny.