last.fm

The Soft Moon (USA) & Dizzcock (CZ) (live), 18.3. 2019, Kabinet Múz, BRNO

Nezařazené  |   |  16-03-19

Možná to znáte, je velká spousta kapel, které se snaží těžit z hudebně úžasných 80. let kterým vévodil post punk, všechna ta temná rozervaná a emotivní a nebo zase chladná hudba. Bylo to intenzivní a uvěřitelné. Mnozí se snaží uchopit tu emoci a prodat jí znovu. Moc to nejde, je jiná doba a technologie v tomhle moc nepomůžou. Přesto je ale pár lidí, pár kapel, kteří ty správné rozervané temné emoce přenést dokážou. Snad proto, že za nimi často život vyvrhelů, narkomanů, lidí na hraně. Luis Vasquez je rozhodně jeden z nich.

Svůj projekt Soft Moon odstartoval před necelými deseti lety. Během nich nahrál čtyři alba, pod některými se podepsalo vydavatelství Captured Tracks, a to poslední „Criminal“ vzal pod svoje křídla dokonce respektovaný label Sacred Bones a to říká hodně.
Na Criminal už je taky slyšet Vasquezův hlas, který se dřív utápěl v „junkie“ deklamaci.

Ten hlas, vypráví trauma z osmdesátých let z Mohavské pouště. Příběh plný násilí, nejistoty, boje se svým vlastním rozumem i strachem, že se změní v osobu, ve kterou sám pohrdá. Dokument boje, nočních můr a nejistoty. Je v tom taky pořádný kus nasranosti na lidi ze starejch časů, kteří dělali to co neměli a nebo nedělali co měli, vyberte si. Luis si to s nima vyříkává a zároveň vám o sobě řekne všechno, úplně všechno. Až z toho jde děs.

Dneska už je sám Luis Vasquez sám sebou, deskou „Criminal“ vyrovnal účet se svou minulostí a jde dál. Pro nás možná bohužel, protože to mimo jiné znamená, že po letech strávených v Evropě, především v v Benátkách a v Berlíně se vrací zpátky do L.A., takže už nebude tak po ruce a dost možná je to poslední koncert Soft Moon (ale i dalších projektů, které zatím ukrývá v hlubinách svého noťasu) na dlouhou dobu.

Takže náš vzkaz je jasný. Kdo v Múzách nebude, může se pak bít do hlavy, že prošvihl něco hodně zásadního.

Temnou atmosféru předchystá temná figura DIZZCOCK, pražský producent, mimo jiné člen post-ravevových LIGHTNING GLOVE a vítěz soutěže Vinyla za debutové album, představí svoji porci ponurých beatů, ostrých samplů, soundu vycházejícího z raného dubstepu, odkazu britské post-grimeové scény a melancholického instrumentálního trapu. Letos v září vyšla jeho nová nahrávka „Unreal“ na labelu Baba Vanga.

SOFT MOON:

https://www.facebook.com/thesoftmoon
https://www.thesoftmoon.com/
https://thesoftmoon.bandcamp.com/

DIZZCOCK:
https://soundcloud.com/dizzcock
https://babavanga.bandcamp.com/album/dizzcock-unreal
https://redforcolourblind.bandcamp.com/album/night-rider

Video:
https://youtu.be/SZFCD1IkIlw

vstupenky:

předprodej https://bit.ly/2EeJetv

320/360/400 + provize /na místě 450,-

FB Event:
https://www.facebook.com/events/581044609013148/


Komentáře nejsou povoleny.