last.fm

Severská filmová zima

Nezařazené  |   |  04-02-11

Severský filmový klub připravil pod názvem SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA další festivalovou přehlídku zaměřenou na filmy skandinávských tvůrců. Jejím cílem je nabídnout divákům filmy z produkce zemí, které v tuzemské distribuci nejsou příliš zastoupeny. Tentokrát bude uvedeno osm žánrově různorodých filmů z Dánska, Švédska a Norska.

Festival zahajují dvě hořká komediální dramata nejen o krizi střeních let a deziluzi z partnerských vztahů, norský film 37 a půl (2005) a švédský Třídní sraz (2002). Další den, v pátek 18. 2. následuje koprodukční norské drama Dívka s pomeranči (2009) a dánský snímek Spi, děťátko, spi (2009). Oba filmy se zabývají otázkami spojenými s tématikou smyslu lidského života a jsou také zamyšlením nad cenou svobody.

Trochu jiné Vánoce představí švédská černá retrokomedie Iluze – film o vlaku (2003) a norské rodinné drama Pád nebes (2002) v sobotu 19. 2. Přehlídka končí v neděli 20. 2. dvojicí divácky úspěšných filmů. Norský dobrodružný Stopař (1987), natočený v sámském jazyce, patří již léta k oblíbeným titulům diváků každého věku. Také komediální společenská metafora Adamova jablka (2005) už získala kultovní statut a těší se zájmu diváků i za hranicemi Dánska.

Bližší informace získáte na www.sfklub.cz


Komentáře nejsou povoleny.