last.fm

Novozélanďanka Princess Chelsea se po 3 letech vrací do Brna s novou deskou a retrofuturistickou show – Fleda 21.5.2015

Nezařazené  |   |  19-05-15


Ve čtvrtek 21. května vystoupí na brněnské Flédě space-popová zpěvačka Chelsea Nickel alias Princess Chelsea. Do jihomoravské metropole přiveze Novozélanďanka čerstvě vydanou desku The great cybernetic depression a éterickou vesmírně vyladěnou show. Autorka notoricky známého hitu „The Cigarette Duet“, který zaznamenal na youtube virální boom a 19 milionů zhlédnutí, se do Česka vrací po téměř tříleté pauze a ve zcela novém rozpoložení.
Nová deska Princess Chelsea se tematicky věnuje fiktivní světové krizi, ve které se zrcadlí zpěvaččiny zkušenosti a životní zážitky z posledních let. „Deska je metaforou úzkosti a deprese, kterou jsem zažívala při jejím vzniku. Ráda zrcadlím své osobní události do příběhů. Být emočně upřímný, to chce pořádný kus odvahy,“ popisuje Princess Chelsea okolnosti vzniku desku pro magazín Stuff. Ačkoliv název desky evokuje spíše stísněnou atmosféru, ponese se brněnský koncert v poklidnějším a tvořivě galaktickém duchu. „Princess Chelsea patří mezi umělce, kteří si na nic nehrají. Při vystoupení z ní sálá neuvěřitelná emoční autentičnost. Zpívá to, co cítí. Návštěvníci se tak mohou těšit na elektro-space-pop v retrofuturistickém hávu, což je kombinace, která se v Česku často neslyší,“ doplňuje David Novotný, dramaturg klubu Fléda.
Za uměleckým jménem Princess Chelsea se skrývá talentovaná zpěvačka, pianistka a skladatelka Chelsea Nikkel. Novozéladská diva je hudebně vzdělaná klavíristka, která se nebojí vzít do ruky kytaru, klarinet ani paličky od bicích. S muzikou koketuje už od středoškolských let, kdy si zkusila angažmá v garage punkové kapele a následně přesedlala k populárnímu indie-popovému bandu The Brunettes. Sólovou dráhu odstartovala po roce 2009 a po třech letech nahrávání pak vydala svůj debut s názvem „Lil´Golden Book“. V roce 2011 vypustila do světa klip ‘The Cigarette Duet’, který se rozšířil rychlostí blesku, zaznamenal virální boom s 19 miliony zhlédnutí a katapultoval mladou Novozélanďanku mezi nejvýraznější indie-popové umělce. Na začátku května vydala Princess Chelsea album The great cybernetic depression, které právě nyní představuje na svém evropském turné.

Cena vstupenek: předprodej 250 Kč/ na místě 300 Kč

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích:

• Indies, Poštovská 2, Brno
• Hostel Eleven, Dominikánská 11, Brno
• SMSTICKET.cz
• GOOUT.cz


Komentáře nejsou povoleny.