last.fm

Nedělní tanec Mutantů aneb AVA presents: NO PAVAROTTI (cz), ABRAXAS APPARATUS (de), JAVA DELLE & LEGION OF SWINE (de/uk), TROWSER CARRIER (de) v Brně, 31.3. 2013 klub Sklenick

Nezařazené  |   |  27-03-13


AVA uvádí další ze své série rituálních nedělí v brněnském klubu Sklenick. Tentokrát ve znamení recyklace zvuků a imaginárních vzpomínek, a také „pěkné“ hudby. Se svou zbrusu novou deskou se představí pražské duo NO PAVAROTTI, po Sister Body a Core of the Coalman další ojedinělý projekt z okruhu kolektivu KLaNGundKRaCH, který na nedělní ritual groove zavítá. Na jejich tripu střední Evropou je doprovází německý „elektrokraut“ projekt ABRAXAS APPARATUS a německo-britské duo harsh-noise producentů JAVA DELLE a LEGION OF SWINE. Legion of Swine vystoupí ještě sólově jako TROWSER CARRIER. Večer, jak už bývá zvykem, završí zmutovaná diskotéka členů kolektivu AVA a dalších hostů. Den na periferii týdne si žádá periferní hudbu.

NO PAVAROTTI (cz)
http://nopavarotti.bandcamp.com
http://klangundkrach.net/no.pavarotti

Při snaze popsat hudbu No Pavarotti se často odkazuje na zkratky, které pro pojmenování svého zvuku používají sami protagonisté – k!amm (Ruinu, ex-Kaspar von Urbach, KLaNGundKRACH, Blood in a Boat Records) a Rouilleux. Pop či hezká hudba, jak svůj zvuk s lehkou ironií nazývají, však dobře ilustruje „určitou neurčitost“ hudby No Pavarotti. Zastřený zvukový opar, ve kterém se vznáší psychedelie utkaná z kytarových a klávesových ploch, elektronického šumu a hlasů obou protagonistů, je totiž rozmazaná, zasněná, hřejivá a uspokojivá esence popu v jeho širším slova smyslu. Uvolnění a také lenivost, vyzařující z improvizovaného drone-ambientu No Pavarotti, dobře znázorňuje úvodní skladba z nového LP, nazvaná Valium. Jako by šlo o drogový opar v hlavě umírajícího surfaře, vzpomínajícího na svá nejlepší surfařská léta… která však nikdy nezažil. Uspokojením nad nažloutlou, idealizovanou minulostí, která se nikdy nemusela stát, jako by byla cítit celá deska, nazvaná Season of the Weak. LP vydané letos na KLanGundKRaCH a Letmo se dočkalo vroucného přijetí ještě stále žijících vinylových surfařů.

ABRAXAS APPARATUS (de)
http://abraxasapparatus.bandcamp.com

„Phase-techno“ one man projektu Abraxas Apparatus vychází z minimalistických, navzájem volně propojených rytmických figur, které pozvolným rozléváním a sléváním, roztahováním a smršťováním udržují latentní taneční puls. Ústa posluchačovy imaginace se při jeho poslechu rozevřou, spolknou roztěkané vibrace a pak je nechají donekonečna převalovat v ústech. Čím déle se sousto na jazyku obrací, tím víc chuti se při tom rozpouští. Tohle je náš další oblíbený projekt pro taneční parkety ve vlastní hlavě. Sám autor svou hudbu nazývá „abraxtraktním“ „elektrokrautem“ či „minimal doomem“. Proč ne, vezmeme-li v potaz, že jeho postupy odkazují na tvorbu Stevea Reicha či Terryho Rileyho a přestože jeho zvuk je přísný analog, připomíná občas abstraktní digitální křivky Ryoji Ikedy. Dense & beatless techno.

JAVA DELLE & LEGION OF SWINE (de/uk)
http://javadelle.bandcamp.com
http://legionofswine.bandcamp.com
http://javadelle.wordpress.com
https://soundcloud.com/java-delle
http://legionofswine.blogspot.de

Německý hudebník Java Delle a jednočlenný anglický projekt Legion of Swine jsou dva aktivní destruktoři a dekonstruktéři zvuku, kteří rádi nasávají zvukové smetí. Zatímco jeden miluje zvuky stavby lešení, druhý kromě politických monologů nahrává své přemítání o čaji a mytí nádobí. Všechno hodně nahlas, hodně distorze. Výsledek jejich společného srážení v oblastech harsh noisu, drones a industrialu údajně může znít jako „beat černé díry“. A s černou dírou není radno si zahrávat.

TROWSER CARRIER (uk)
http://trowsercarrier.bandcamp.com

Kvítí, popěvky u sporáku a popíjení čaje. To je to, co by vám měl asociovat tento chlapecký harsh noise band dvou gentlemanů, jimiž není nikdo jiný než Java Delle a Legion of Swine. Jak o sobě oni sami tvrdí: Trowser Carrier jsou pěkní chlapci, kteří hrají pěkný noise. Mnoho lidí nenávidí mytí nádobí. Tihle dva to milují, hlavně, když je jejich nádobím samotné publikum. Tentokrát pouze v sólo setu Davea z Legion of Swine, půjde přesně o ten příjemný šálek čaje, který spraví všechno… včetně „smrti příbuzného.“ „A nice cup of tea has that sort of power, the power to make things better again. How brilliant is a nice cup of tea? Very brilliant!“ S touto filosofií se velmi ztotožňujeme.

& AVAfterparty

psychedelic / drones / kraut / minimal / ambient / surf / pop / abraxtrakt / minimal doom / phase-techno / latent techno / dense & beatless / harsh noise / industrial / tea / sunday / ritual groove / ava

31/3/2013 @ Sklenick, Brno
Kounicova 23
20:00
70 czk

@FB: http://bit.ly/fb_ava_31-3
@last.fm: http://bit.ly/lastfm_ava_31-3

http://ava.chernobyl.eu
https://facebook.com/avantyry
https://twitter.com/avavavantyry
http://mixcloud.com/avantyry


Komentáře nejsou povoleny.