last.fm

LOUP (fra), 00001101 (cz), The Uncanny Valley (cz) v Brně – BORO, 25/6/2012 – večírek experimentální hudby – elektronika, jazz,noise, ambient….

Nezařazené  |   |  20-06-12

AVA uvádí: LOUP (fra), 00001101 (cz), The Uncanny Valley (cz) v Brně
LOUP (fra)
(free jazz-noise / acoustics vs. electronics)
http://www.loupduo.fr
http://www.auditionrecords.com/ar060.php
www.gafferrecords.com

Tohle duo z francouzského Lyonu představuje protnutí světa jazzu a elektroniky. Bicí a saxofon se provrtávají nulami a jedničkami, syrová akustika se tu prohání elektronickými modulátory. Clement Eduard a Sheik Anorak jsou kamarádi do zvukového lijáku, který je výsledkem improvizace nahrubo komponovaného materiálu. Jejich natlakovaný free jazz se jim při živém hraní mění pod rukama a prolíná se s vlastním roztříštěným odrazem – zvukovými škrábanci, glitchi a poryvy hluku. Free jazzový základ evokující tvorbu The Thing nebo starších Zu se tak postupnou deformací dostává skoro až někam k vrstevnatému z(e)fe(k)tovanému hybridu Supersilent v jejich nejhlučnějším období.
Členové LOUP, Clement Eduard (saxofon a elektronika) a Sheik Anorak (bicí a elektronika) pocházejí z různých scén, ale oba odjakživa hledají cestu, jak se oprostit od schémat jazzu, noisu, nebo kytarové hudby. Clement, který vystudoval jazz na konzervatoři, působí v dalších skupinách, které stojí za pozornost – IRèNE, Lunatic Toys nebo AM-PM. Sheik se vedle mnoha dalších projektů a kolaborací (Kandinsky, Neige Morte, Immortel, Anorak/Walter/Rechtern trio, Kanine) věnuje svému labelu Gaffer Records. Tohle vydavatelství se zaměřuje na nekonvenční míchání jazzu, elektroniky, noisu či komorní hudby. Kromě norských Staer, které už AVA kolektiv letos v Brně představil, na Gaffer Rec. vydávají Jazkamer, Ahleuchatistas, MoHa!, Don Vito, Talibam!, Mats Gustafsson nebo Weasel Walter.
A právě na Gaffer Records nyní vychází druhá deska LOUP „The Opening“. O její release se již dříve postaral internetový free label Audition Records. Nahrávka je k volnému stažení a poslechu dostupná tady: http://www.auditionrecords.com/ar060.php

The Uncanny Valley (cz)
(dj.noizcut & Red Arc = surreal beat / dirty fucked-up ambient)
http://www.djnoizcut.com
http://soundcloud.com/dj-noizcut
http://www.narcorpses.com
https://www.facebook.com/RedArc

The Uncanny Valley je improvizační projekt dvou zvukových průzkumníků působících v Brně. dj.noizcut (zakladatel internetového labelu Ground Floor Records a kolektivu Narcorpses) a Red Arc (reprezentující originální DIY elektro dílnu) se dali dohromady speciálně pro vystoupení s LOUP. Pro jejich společnou tvorbu je charakteristická ambientní zasněnost pokrytá nánosy zvukové špíny. Vintážový lo-fi zvuk tohoto dua je přitom sešněrován abstraktním beatem a gramofonovými vylomeninami. Hudba na pokraji bdění a snění imaginárních světů, kde se kouří z pozounů, a kde zvuk kytary dělá jizvy na těle.

00001101 (cz)
(noise / drone / ambient)
http://bandzone.cz/00001101

Nekytarová hudba hraná na kytary. Tihle brněnští bójs staví své improvizace na kytarovém vazbení, jeho smyčkování, dlouhých tónech a hlukových poryvech. Navzdory svému názvu jsou Nuly a jedničky věrni analogovém přístupu. Tady jde o struny, krabičky a masivní zvukovou stěnu tunelu, na jehož konec jen těžko dohlédneš.

& AVA_djs

BORO, 25/6/2012
Start: 20:00
Entry: 100


Komentáře nejsou povoleny.