last.fm

LOPÉZOVIC MANIAKÁLNÍ RODINKA aneb ZECHS MARQUISE V BRNĚ NA FLÉDĚ! 20.11.2012!

Nezařazené  |   |  20-11-12


LAHŮDKOU PRO HUDEBNÍ FANOUŠKY BUDE VYSTOUPENÍ DUA ZECHS MARQUISE & LESNÍ ZVĚŘ. V AMERICKÉ KAPELE ZECHS MARQUISE TOTIŽ HRAJÍ PŘÍBUZNÍ KYTARISTY OMARA RODRIGUEZE LOPEZE Z KULTOVNÍCH MARS VOLTA A AT THE DRIVE-IN.

ZECHS MARQUISE
Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=JO9pl7duvRg

Jazz-rockoví Zechs Marquise pocházejí z El Pasa v Texasu, z města, ze kterého pocházejí například At the drive-in, The Mars Volta nebo Sparta. Jejich zastávka na Flédě je jedinečnou příležitostí vidět tuto kapelu, která je spřízněná s největšími jmény indie-hardcore scény.
Kapela Zechs Marquise nejen že zní podobně jako The Mars Volta, ale je i pokrevně spřízněná s Omarem Rodriguezem Lopezem. Zechs několikrát předskakovali The Mars Volta, At the drive-in i Red Hot Chili Peppers. Tak jako The Mars Volta jsou i Zechs Marquise živelnou energickou kapelou balancující na hraně jazzu, hard-core, psychedelie,hip hopu a latiny. Jejich progresivní rock není hnán do extrému, naopak je odlehčen sambou a bossa novou.

LESNÍ ZVĚŘ
Česká Lesní Zvěř se může pochlubit nadčasovým uchopením jazzu. Klavírista Jura Hradil (Tata Bojs/Priessnitz), Miloš Rejsek (Voodooyoudo?/Swordfishtrombones) a bubeník Matin Čech jej zručně kombinují nu-jazz a psychedelií s drum’n’bassovými rytmy. Výsledkem je energický eklektický zážitek.


Komentáře nejsou povoleny.