last.fm

Legendy elektronické hudby na IMHH v Brně! 18. 03. 2016, KLUB FLÉDA s CABARET VOLTAIRE (UK), DANIEL MILLER (Mute/London), HUJO (USA), FIORDMOSS (CZ/NO) a další

Nezařazené  |   |  10-03-16

Vida jak se to blíží! Asi nejslavnější zápich pod vlajkou IMHH co vejde do dějin, protože můžete za jediný večer sfouknout Cabaret Voltaire i Daniela Millera. Cabs jsou vlajkonoši celý britský potažmo celosvětový elektronický experimentální scény a bez vlivu jejich vypiplaných nahrávek by nemohla spousta kapel vůbec vzniknout. No a nebýt Daniela Millera (protože ten založil tu značku MUTE!), tak nejspíš neznáte ani Depeche Mode, Mobyho, Laibach, Cavea a dokonce ani tu satanku Diamandu Galas – protože na tyhle popový outsidery měl na začátku jejich nevábných kariér koule právě jen on. No a bez nich … by taky bylo všechno jinak. Takže pro vás je to příležitost slyšet&vidět v jeden den, na jediný scéně ty co skoro za to všechno můžou.

Cabaret Voltaire (UK) je jedna z nejvlivnějších kapel experimentální, industriální či postpunkové scény všech dob. Vznikli v roce 1973 v Sheffieldu a ve společnosti Throbbing Gristle, Clock DVA či Human League předběhli svou dobu a posunuli hranice taneční hudby i plnokrevné avantgardy. U kormidla současných Cabaret Voltaire zůstal zakládající člen Richard H. Kirk, který v Sheffieldu skládá dodnes a odmítá ke kapele přistupovat s jakoukoliv nostalgií. Jde o sporadicky koncertující projekt a vystoupení na Flédě bude prvním a jediným v České republice.

Do Brna přijede též Daniel Miller (UK), zakladatel labelu Mute, který vedle jiných objevil kapelu Depeche Mode a dnes zastupuje tak rozdílné umělce jako jsou venezuelský producent Arca, ikoničtí Swans nebo ostrovní legendy Erasure a New Order. Coby DJ si dával dlouhé roky pauzu, která ale skončila vystoupením v legendárním berlínském klubu Berghain. Od té doby hrál na festivalech Sonar či Electron. Den před koncertem se Miller zúčastní diskusního panelu v klubu Kabinet MÚZ.

Na Flédě zahrají i chicagští muzikanti experimentující pod hlavičkou HuJo (US). V jejich hudbě lze najít jak stopy analogového zvuku Cabaret Voltaire, tak vlivy chicagského houseu a jukeu. Místní a norskou scénu zastoupí Fiordmoss (CZ/NO) – čtyřčlenná kapela usazená v Berlíně představí svojí dlouho očekávanou desku, jíž naváže na úspěšná atmosférická EP.

Velkolepá akce proběhne pod vlajkou IMHH!

Showcase festival Itch My Ha Ha Ha navazuje na stejnojmennou úspěšnou klubovou akci a rozvíjí její hlavní hudební a párty program o workshopy, přednášky a diskuze na aktuální hudební témata. Je společným projektem klubů Kabinet MÚZ a PRAHA/Fórum pro architekturu a média, které v Brně dlouhodobě rozvíjí a podporují nemainstreamovou hudební scénu – se zájmem o její interprety i fanoušky.

Dramaturgové festivalu: Prokop Holoubek, Tomáš Kelar, Barbora Šedivá, Zdenek Tomášek
Grafický design: The Rodina (Tereza Rullerová & Vít Ruller)
Spolupráce: Jonáš Kucharský, Tereza Kalábová, Ladislav Mirvald, Matyáš Dlab, Soňa Borodáčová, Radim Zbranek (Cow House Production) a další

VSTUPENKY PŘEDPRODEJ www.smsticket.cz

Facebook event: https://www.facebook.com/events/563262547155734/
INFO O FESTIVALU www.imhhh.cz
MÍSTO KONÁNÍ www.fleda.cz


Komentáře nejsou povoleny.