last.fm

Legendární songy Joy Division a New Order budou hřmít FLÉDOU z rukou nejpovolanějších 10.11. 2018!

Nezařazené  |   |  07-11-18


Autor nezapomenutelných basových linek Peter Hook míří do Brna. Spoluzakladatel kapel Joy Division a New Order vystoupí 10. listopadu na Flédě spolu s uskupením The Light. Jejich koncertní show shrne to nejlepší z tvorby obou legendárních skupin. Fanoušci tak mají neopakovatelnou možnost slyšet v originálním autorském pojetí naživo hity od Love Will Tear As Apart až po Blue Monday. Vstupenky za 550 Kč + poplatky budou k dostání od 20. 7. 10:00 na webu GoOut.cz a SMSTICKET, dále také v Indies a Hostelu Eleven v Brně.
Peter Hook and The Light prosluli strhující koncertní interpretací písní Joy Division a New Order. Parta, ve které kromě Hooka vystupuje i jeho syn Jack Bates (basa), David Potts (kytara, klávesy), Martin Rebelski (syntezátory, klávesy) a Paul Kehoe (bicí), se dala dohromady v roce 2010. Od té doby sbírá pochvalné recenze za to, jakým způsobem přistupuje k odkazu zmíněných hudebních ikon. Fanoušci i publicisté oceňují zejména autentické autorské pojetí skladeb, které se vyhýbá snaze o pouhé napodobování. „Hook zvolil přesně tu ideální polohu – nesnažil se napodobit nenapodobitelného Curtise, zpíval za sebe, a i proto ve výsledku zněly písně jako originály. Plné emocí, neurotické zběsilosti a všudypřítomné sklíčenosti,“ hodnotil třeba poslední vystoupení v Česku Musicserver.

Hookův aktuální ansámbl pracuje na jednotlivých turné koncepčně s tvorbou jedné či druhé kapely. Podzimní šňůra, v jejímž rámci zavítá i do Brna, však spojuje nesmazatelné skladby obou. Vzniká tak neopakovatelný koncertní zážitek. „Nakonec, jen pár hudebníků se může pochlubit životopisem nabytím tolika vlivnými hity jako Peter Hook. Při poslechu těch nesmrtelných basových linek bude už navždycky běhat mráz po zádech,“ shrnuje jedna z posledních koncertních recenzí serveru Orlando Weekly.

Hook založil Joy Division s Bernardem Sumnerem v roce 1976 po tom, co spolu navštívili koncert Sex Pistols. Kapela stihla během své čtyřleté existence vydat dvě alba Unknown Pleasures (1979) a Closer (1980). Druhé z nich vyšlo dvě měsíce poté, co psychickými problémy zmítaný frontman Ian Curtis spáchal sebevraždu v předvečer prvního turné po Americe. Obě desky jsou dodnes považovány za jeden z milníků vývoje kytarové muziky. Hudba Joy Division se stala definicí pro žánr post-punk, z nějž vychází většina dnešních kytarovek.

Spolu s následovníkem, New Order, pak Hook vydal další osmici studiových nahrávek. Ty jsou dodnes neméně ceněné. Spolu s Kraftwerk vytvářeli New Order to, čemu dnes říkáme synth-pop. Kromě toho Hook nahrál album One True Passion spolu s Revenge, desky Music for Pleasure a Monaco spolu s uskupením Monaco a jedno album It’s a Beautiful Life v rámci projektu Freebass.

Ukázky
Peter Hook and The Light – Love Will Tear As Apart (Live) – youtube ukázka
Peter Hook and The Light – She is Lost Control (Live) – youtube ukázka
Peter Hook and The Light – Procession (Live) – youtube ukázka

Peter Hook and The Light (GB), 10. listopadu 2018, 20:00
Facebook událost

PŘEDPRODEJ +VSTUPNÉ:
550 Kč + poplatky sítě / na místě 600 Kč
• Hostel ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
• INDIES, Poštovská 2
GOOUT.cz
SMSTICKET.cz


Komentáře nejsou povoleny.