last.fm

Legenda elektronické hudby YOUNG GODS oslaví XXV. narozeniny v olomouckém S-Cube 13.12.2012!

Nezařazené  |   |  25-10-12

THE YOUNG GODS
XXV YEARS TOUR
Středa 13. 12. 2012, 21:00 hod.
S-Cube, 17. listopadu 43, Olomouc

The Young Gods na konci osmdesátých let zvládli nemožné. Vzali odkaz rockových hrdinů z revolučních šedesátých let, nejmodernější technologie té doby a rozhodli se hrát rock, bez použití elektrické kytary. Věru postmoderní přístup vypadal dobře nejen na papíře, ale ještě lépe zněl. Kapela si díky tomuto neotřelému způsobu, jakým uchopila minulost i přítomnost, otevřela dveře do alternativních, metalových, ale i avantgardních až kabaretních kruhů. Klasicky školený kytarista Franz Treichler a spol. této svobody dokázali v budoucích letech plně využít a přinesli tak nahrávky nebo živé projekty, které překračovali netradičním způsobem zaběhlé vnímání na často již tradiční standardy (viz. Kurt Weill coververze) a označovali tyto prostory svým originálním rukopisem. Není divu, že hudbu The Young Gods v průběhu let ocenili i další muzikanti, kteří sami přepisovali historii moderní muziky jako například Trent Reznor z Nine Inch Nails, David Bowie nebo Mike Patton z Faith No More.

Pro moderní hudbu nesmírně inovativní debutové album rodilých Švýcarů The Young Gods, se dožívá čtvrtstoletí a bylo by velkým hříchem toto kulaté jubileum jen tak přejít. Je tedy potěšitelné, že se kapela rozhodla toto výročí oslavit limitovanou sérií koncertů, na kterých zazní pouze a jenom skladby z tohoto alba a následující desky L’eau Rouge (1989). Další výjimečností připravovaných koncertů je skutečnost, že do kapely se na toto turné vrací osoba, která má asi největší podíl na originálním zvuku Mladých bohů – programátor Cesare Pizzi. Je jistě velkou příležitostí vidět tuto skupinu naživo, protože jednou z nemnoha zastávek po Evropě bude 13. prosince 2012 také olomoucký klub S-Cube.
Při příležitosti výročí a následného turné také vychází první dvě alba v exkluzivních reedicích a budou k dostání na koncertě.
V rámci olomouckého koncertu se 10. prosince 2012 v olomouckém Jazz Tibet klubu bude promítat hudební dokument o skupině The Young Young „Lonely Pioneers“ (režie Daniel Leippert, 2010). Dokument je v původním francouzsko/německo/anglickém znění s českými titulky. Vstup zdarma.
Trailer http://www.videoportal.sf.tv/video?id=139994af-8910-484f-930e-72876e6e7dfb

Vstupné na koncert:
předprodej v síti Ticketpro 350 Kč do 30.10.2012, poté 380 Kč // 400 Kč na místě
http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/experiment-alternativa/914519-the-young-gods.html
FB event koncertu: www.facebook.com/events/143736169103118

Mediální partneři:
Olomoucká televize ZZIP http://www.zzip.cz/
Radio Haná – Skyrock http://olomoucko.radiohana.cz/
revue TAMTO: http://www.tamto.cz

Partneři:
Město Olomouc http://www.olomouc.eu/
S-Cube http://www.scube-ol.cz/
Bar Plan B http://www.bar-planb.cz/
Hotel Palác http://www.hotelpalac.cz/
RK Efekt Plus http://www.efekt-plus.cz/

Provident http://www.provident.cz/
Sanctuary.cz http://www.sanctuary.cz/
Agentura Rachot http://www.rachot.cz/
Festival Cave Beat http://www.cave-beat.org/
http://www.younggods.com/
http://www.facebook.com/theyounggods
http://www.myspace.com/theyounggods
http://www.discogs.com/artist/Young+Gods%2C+The

RUE DES TEMPETES – THE YOUNG GODS – 1989


Komentáře nejsou povoleny.