last.fm

Krajné Čierno 2019​-​08​-​10 Brutal Assault / Josefov

Nezařazené  |   |  31-05-20

Péčí labelu NOVA ALTERNATVA, specializující se na kazetové edice, před dvěma týdny vyšel speciální záznam vystoupení slovenského improvizačního projektu KRAJNÉ ČIERNO společně s hudebníkem Janem Krumlem na festivalu Brutal Assualt v Josefově 10.8. 2019.
Podle informace jednoho z protagonistů to byla první vzájemná spolupráce a celá performance byla spontánní, kde vstupem Krumla byly předpřipravené samply a zapojení amplifikovaných plechových listů do soundu KRAJNÉ ČIERNO. Základní patterny částí vystoupení, které je zhruba rozděleno na tři bloky, jsou tvořeny smyčkami modulátorového syntezátoru nebo silně efektovanými figurami kytary. Basa často tvoří dronové pozadí s kterým kontrastují vkládané samply a především zajímavě efektované zvuky kovových listů.
Souhra všech performerů je přesná a zvukově je nahrávka krystalicky čistá, nic z toho netrčí a není problém uvěřit, že právě poslouchám studiovou komponovanou nahrávku. Tady se ukazuje, že když se sejdou zkušení hudebníci, KRAJNÉ ČIERNO jsou uskupením, které se vlastně prezentuje pouze live nahrávkami a Jan Kruml z INSTINCT PRIMAL je natolik ostřílený performer, že neměl problém najít si svůj prostor uvnitř hudby a zesílit její účinky.
Je to krásný kousek experimentální hudby a vzhledem k tomu, že byla vydána pouze velmi omezená číslovaná edice, jak je u NOVA ALTERNATIVA zvykem, doporučil bych neváhat s jejím pořízením.

Recorded live at Brutal Assault Festival.
Josefov Fortress. 10.08.2019
credits
released May 13, 2020

Peter Kerekeš: Guitar
Maroš Kovaľ: Modular
Tomáš Ferko: Bass
Jan Kruml: Sheets Of Metal

Recorded by Přemysl Ondra & Magdalena Kiselá.
Original photography by Anna Baštýřová, Radim Labuda.

Mastering by Jan Kruml
Design by ~s

https://novaalternativa.bandcamp.com/album/2019-08-10-brutal-assault-josefov
https://krajnecierno.bandcamp.com/


Komentáře nejsou povoleny.