last.fm

INSANIA HRDĚ PRZNÍ HC/METAL OD ROKU 987, Brno, Fléda, 6.10.2012

Nezařazené  |   |  02-10-12


„25 LET REVOLTY V CROSSOVERU“

Je to čtvrt století od okamžiku, kdy hudební těleso INSANIA poprvé vyslalo do okolí své podvratné noty. INSANIA, která dodnes kolísá na pomezí hardcore a metalu, nasadila od samého počátku ve své tvorbě zběsilé tempo.
Po několika koncertech a po vydání dema „Possessed by Insania“ v roce 988 srazila kapelu v rozletu k zemi brněnská StB, která v satanisticky laděných textech spatřovala výzvu k odboji proti systému. INSANIA se stáhla do podzemí a dále působila pod maskovacím názvem SKIMMED, pod nímž roku 990 vydává LP „New Insanity“, jednu z prvních nezávislých desek v tehdejším Československu.
V roce 992 zakládající člen Poly obnovuje INSANII v novém složení s bubeníkem BlackDrumem, zvolňují tempo a vydávají se hudebně do temnějších vod, ovlivnění v té době přírodní mystikou a J.R.R. Tolkienem.

Album „Rock´n´Freud“ (X Production, 008) vítězí v anketě hudebních kritiků Anděl v kategorii hard&heavy, zatímco předchozí alba „Trans-Mystic Anarchy“ (X Production, 001) a „OUT“ (X Production, 004) se dočkala užší nominace. Zatím poslední album „Kult hyeny“ (X Production, 010) se dočkalo andělské nominace a posléze ocenění Album roku v anketě Břitva.

Kapela si za dobu své existence vysloužila uznání Jello Biafry (ze sanfranciských DEAD KENNEDYS) a vystupovala např. s VOIVOD, NO MEANS NO či KILLING JOKE. Do dnešního dne odehrála na 650 koncertů (do nichž není započítáno cca 150 koncertů SKIMMED), většinou v českých a slovenských rockových klubech a na festivalech, ale hrála také např. v Polsku, Německu, Maďarsku či USA.
INSANIA se nenechává svazovat pouze formátem crossover, hardcore či metal, ale vstřebává širší vlivy, díky čemuž nebyla nikdy jednoznačně zařaditelná. Texty si střílejí z autorit, konformity myšlení, stádnosti, pomocí sarkasmu, cílených provokací či černého humoru. Její revolta „na prknech, co znamenají podsvětí“ letos oslaví čtvrt století trvání.

„INSANIA vyšla z HC a metalu. To byl pro nás ale čistě jen přístav, z kterého jsme podnikali plavby do jiných moří. Občas jsme ztroskotali, vlastně velice často. Ale holou kůži jsme si vždycky zachránili,“ říká o plavebním kurzu lodi INSANIA kapitán Poly.

http://www.insania.freemusic.cz
http://bandzone.cz/insania
http://www.facebook.com/insaniacz
http://myspace.com/insaniamusic
http://twitter.com/outsania

Předprodeje:
Báreček
Indies
DPL
smsticket.cz: http://www.smsticket.cz/akce/491-insani
Ticketportal: http://www.ticketportal.cz/search2.asp?
Ticketstream: http://www.ticketstream.cz/pls/czech/dl

REDBLACK SHOP
Kopečná 7, 602 00 Brno
Pondělí – pátek 14:00 – 18:00 hodin

Tuto akci pořádá LEVEL B PRODUCTION, s.r.o.


Komentáře nejsou povoleny.