last.fm

Hradby Samoty IV. festival experimentálního audio-vizuálního umění, hrad Veveří na Brněnské přehradě, 5. – 6. 7. 2013 & soutěž o vstupenku zdarma na celý festival

Nezařazené  |   |  25-06-13

Hradby Samoty IV. – festival experimentálního audio-vizuálního umění

V krásném prostředí moravské přírody, na soutoku řeky Svratky a potoka Veveří se nachází starobylý hrad, jehož kořeny sahají až do třináctého století. V průběhu dvou dní a nocí 5. – 6. 7. 2013 se hrad Veveří stane dějištěm čtvrtého ročníku putovního audiovizuálního festivalu HRADBY SAMOTY zaměřeného na poslechovou, zejména elektronickou, ale i elektroakustickou a akustickou hudbu, která v prostředí dýchajícím dávnou historii ožívá ve zvláštním rozměru spojení starého s novým. V jednom z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů budete mít na dvou pódiích možnost vidět výběr toho nejlepšího ze světové a domácí scény s žánrovým rozmezím od neo-folku, přes dark ambient, idm, drone, až po experimentálnější industriální a noisové rytmické i nerytmické polohy. Novinkou oproti předešlým ročníkům festivalu bude přesah k tanečnější elektronice a na své si přijdou i ti, kteří se budou chtít bavit až do bílého rána.

Na Veveří zavítají špičky svých žánrů jako dánští romantici se svým melancholickým folk-noirovým projektem :OF THE WAND & THE MOON: nebo rakouský projekt ALLERSEELEN míchající ve své tvorbě staré vojenské písně s industriální estetikou. Početní zastoupení osobitých severských projektů na tomto ročníku prezentuje i švédská industriálně dark ambientní legenda RAISON D’ÊTRE, považována za jednu z vůbec prvních podobně orientovaných kapel. Přijde i další švédský bard DEUTSCH NEPAL a jelikož se shodou okolností tento pán jmenuje svým civilním jménem úplně stejně jako lídr Raison d’Être a oba navíc pochází z jednoho města, vyústila tato příjemná náhoda do společného občasného projektu BLOCKSHOLM. Jelikož se cesty obou protagonistů přetnou právě na festivalu, budete mít jedinečnou příležitost tento projekt vidět živě.
O zvukové lahůdky však nouze rozhodně nebude a o elektrizující mrazení v zádech se postará projekt ALFARMANIA, původně sólový power electronics/noise projekt Christiana Olsona z legendárních Survival Unit. Jižnější zeměpisné šířky bude zastupovat italský kabaret TEATRO SATANICO působící na scéně už od roku 1993. Hudba tohoto seskupení je vzhledem na originální rukopis těžko žánrově zařaditelná, obsahuje experimentální, stejně jako dramatické, rituální, či tanečné až popové prvky přetavené do jediného podmanivého celku.

Vzhledem na již tradiční početné zastoupení české a slovenské scény si budete moct užít koncert gotiků z kapely ĽAHKÁ MÚZA, industrial-noisových legend EINLEUTUGSZEIT a NAPALMED. Na výlet do snových, ambientních krajin vás vezme TÁBOR RADOSTI a INSTINCT PRIMAL. Ambient bude definitivně pohřben noiserama z bratislavského Urbsounds kolektivu RBNX a URBANFAILURE, aby v celkem originální podobě mohl opět povstat z popela v podaní bratislavských experimentátorů CHARMING ASSISTANT. Nebude nouze ani o větší kolektivní improvizace, jako vystoupení pražských laptopistů OPENING PERFORMANCE ORCHESTRA, nebo společného vystoupení projektů sdružených pod platformou HLUKOVÁ SEKCE – půjde o kolaboraci projektů GARASU, 900piesek, DRÉN, NOISE MORTANNA a NAPALMED. O zábavu do rána bíleho se postará bratislavský LAZY BASTARDS SOUND SYSTEM a dídžeji DIGIMURDER, VIKTOR a SANDMAN.

Kromě možnosti prohlídky hradu Veveří bude připravena i výstava fotografií s tématem urbánní archeologie pod názvem OPUŠTĚNÁ MÍSTA, která je výsledkem rozsáhlého průzkumu a dokumentace míst, továren a budov vzniklých lidskou činností a zanechaných napospas svému osudu. Žádná hradní slavnost se samozřejmě nemůže konat bez pořádného jídla a pití. Jako se již stalo zvykem, na svoje si přijdou vegetariáni i masožravci. Relativně blízká poloha dějiště festivalu u města Brna dělá akci jednoduše přístupnou pro návštěvníky, pro které bude k dispozici možnost stanování přímo u hradu. Celkový počet vstupenek není limitován a z každé prodané vstupenky bude věnována suma 2 eura na obnovu a renovaci hradu Veveří.

SOUTĚŽ O VSTUPENKU ZDARMA NA CELÝ FESTIVAL

Soutěžní otázka zní: Jeden z umělců vystupujících na Hradbách samoty natočil pro dnes už neexistující americký label Crowd Control Activities, album, které je ojedinělé i v rámci rozmanité tvorby tohoto hudebníka. Tyto velmi raritní nahrávky pocházejí z roku 1993 kdy byly pořízeny během jediné 24 hodinové nahrávací seance. Napište nám název projektu pod kterým je album uvedeno, název alba a čím je toto album charakteristické. Kdo nám první zašle správnou a úplnou odpověď, dostane od nás zdarma vstupenku na celý festival! Odpověď zašlete na e-mail: smich@tamto.cz nejpozději do 30.6.2013.

Termín: 5. – 6. 7. 2013
Místo: Hrad Veveří
Vstupenky: 25 EUR/666 Kč v předprodeji; 30 EUR/800 Kč na míste
Info: www.hradbysamoty.org

LINEUP

:OF THE WAND AND THE MOON: /dk/
neofolk/folk noir
http://www.ofthewandandthemoon.dk

RAISON D’ETRE /se/
dark ambient/industrial
http://raison-detre.info

DEUTSCH NEPAL /se/
dark ambient/industrial
http://deutschnepal.bandcamp.com/

BOCKSHOLM /se/
industrial/noise/dark ambient
http://www.discogs.com/artist/Bocksholm

ALLERSEELEN /at/
neofolk/industrial folklore/military pop
http://www.facebook.com/pages/Allerseelen/87491224738?ref=ts&fref=ts

TEATRO SATANICO /it/
experimental electronics/obscure-pop/power electronics
http://www.teatrosatanico.it

ALFARMANIA (ex- Survival Unit)/se/
power electronics/noise
www.alfarmania.se

EINLEITUNGSZEIT /cssr/
industrial
http://www.einleitungszeit.industrialgallery.com/

LAHKA MUZA /sk/
dark wave/experimental/gothic
http://bandzone.cz/lahkamuza

TABOR RADOSTI /cz/
dark ambient/orchestral/industrial
http://www.taborradosti.com/

NAPALMED /cz/
Xtreme freaQency electroniX
http://napalmed.cz/

OPENING PERFORMACE ORCHESTRA /cz/
fraction music
http://www.o-p-o.cz/

INSTINCT PRIMAL /cz/
ambient/dub/experimental/field recordings
http://www.facebook.com/pages/Instinct-Primal/187242831328202?fref=ts

CHARMING ASSISTANT /sk/
ambient/industrial/noise
http://charmingassistant.bandcamp.com/

HLUKOVA SEKCE /sk-cz/
collaboration: 900piesek+garasu+drén+noise Mortanna+napalmed
http://www.hlukove.mysteria.cz/
______________________________________________________
stage 2 –
______________________________________________________

LAZY BASTARDS soundsystem
tekno/breakcore/hardcore/metal/industrial/techno/idm/
ambient/experimental/dnb/noise/+…………..
https://soundcloud.com/lzbastards

rbnx /sk/
fatal disco/power electronics/noise/industrial
http://kraa.sk/rbnx/

URBANFAILURE /sk/
rhythmic noise/lo-fi techno t(h)rash
http://www.urbsounds.sk/

GARASU (ex-Sklo) /cz/
ambient/noise
http://bandzone.cz/bhs

dj dIGIMURDER /sk/
powernoise/rhytmic noise
http://www.czscene.cz/djdigimurder

dj VIKTOR /sk/
powernoise/techno industrial

dj SANDMAN /sk/
industrial

+…
______________________________________________________

Výstava fotografií Opuštěná místa (abandoned places)
http://www.facebook.com/OpustenaMista?fref=ts
______________________________________________________

merchandise:

Aliens
http://www.apocalyptic.aliens.sk/

Epidemie
http://www.epidemie.cz/cz/

Nomad Sky Diaries
http://nomadskydiaries.blogspot.sk/
Fuck TV
http://www.industrialgallery.com/

Construct.Destroy.Collective
https://www.facebook.com/pages/ConstructDestroyCollective/161981389263?fref=ts


Komentáře nejsou povoleny.