last.fm

Divočák Jello Biafra zrekapituluje na brněnském koncertě 37 let dějin punku! Zakladatel Dead Kennedys ve čtvrtek 27.8. na Flédě.

Nezařazené  |   |  24-08-15

Spoluzakladatel Dead Kennedys a neúnavný aktivista s punkovým srdcem Jello Biafra přijede 27. srpna 2015 na brněnskou Flédu se svou kapelou The Guantanamo School of Medicine. Biafra v Česku dosud vystupoval hlavně na festivalech, na klubovém koncertě se tak fanoušci mohou těšit hlavně na plnohodnotnou koncertní show. Nestorovi americké nezávislé hudební scény budou na pódiu sekundovat čeští matadoři Telefon a stále oblíbenější projekt Hanba.

Na česká pódia se Biafra vrací po dvouleté pauze, naposledy zde vystupoval na festivalu Pod Parou v roce 2013. „Na Flédě Biafra naservíruje to nejlepší z repertoáru Dead Kennedys, kteří patřili k hybatelům punkové scény 70. a 80. let. V jeho vystoupení nebudou chybět ani aktuální nahrávky s The Guantanamo School of Medicine. V podstatě tak zrekapituluje 37 let historie punku, jemuž udává směr už od roku 1978,“ dodává Ondřej Bača, dramaturg klubu Fléda. Podle aktuálních zpráv z americké části tour by v Brně mohla zaznít i punková hymna California Über Alles. Tu Biafra i ve svých 57 letech často prokládá provokativními projevy a excentrickými vpády mezi publikum. Jako předkapely a zástupci českého punku zahrají 27. srpna na Flédě formace Hanba a Telefon.

Jello Biafra /USA/
Jello Biafra patří k hybatelům punkové subkultury. Jako spoluzakladatel a frontman Dead Kennedys patřil v USA k nejhlasitějším kritikům konzumu a v 70. letech se stal se vůdčí osobností vznikající anarchopunkové komunity. Po rozpadu Dead Kennedys v roce 1986 působil například v kapelách The Witch Trials a Lard, spolupracoval mimo jiné i s Ministry či Napalm Death. The Guantanamo School of Medicine je první Biafrova kapela od rozpadu Dead Kennedys, které se naplno věnuje už od roku 2008. Pětičlenná skupina spojuje to nejlepší z vrcholné éry punku 70. let a Biafrovu neustálou potřebu konfrontovat a experimentovat s hudbou i trpělivostí světových elit. Jejich hudba je vystavěna na punku Dead Kennedys, který řízně míchá s detroitským protopunkem ve stylu Stooges a Iggyho Popa, kytarovým noisem a industriálem.

Hanba /CZ/, Telefon /CZ/
Hanba vznikla v roce 2013 jako projekt členů Pipes and Pints, Lahar a Just For Being. Kapela hraje přímočarý melodický hardcore punk. Skupina Telefon se veřejnosti poprvé představila už v roce 1992 a kombinuje punk s undergroundem a hardcore.

Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine /USA/, 27.8.2015, klub Fléda, Brno
Cena vstupenek: předprodej 330 Kč / na místě 390 Kč
Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích:
HOSTEL ELEVEN, Dominikánská 11, Brno
INDIES, Poštovská 2, Brno
SMSTICKET.cz
GOOUT.cz
Událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/496704273818164/
Ukázky youtube: Live show: youtu.be/ZQOVgspR3ts California Über Alles youtu.be/eIqESwzCGg4

O klubu Fléda
Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu tým Level B production, který z klubu vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu je rozmanitá a představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a rodící se hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci (Elektra, Vendeta, Vibe). Ty jsou vždy zaměřeny na konkrétní hudební žánry a aktuální trendy. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 1000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.

Kontakt
Veronika Duchoňová
PR Manager
Level B production
Klub Fléda
+ 420 734 622 897
www.fleda.cz
pr@fleda.cz
www.facebook.com/fledaclub


Komentáře nejsou povoleny.