last.fm

AVA uvádí: JEALOUSY MOUNTAIN DUO (de) / ALEFF (cz) / SAJTBAN (cz), 16.4.2013, Brno, Sklenick. Eklektický večer dobrodružné hudby pro lehkou srdeční arytmii.

Nezařazené  |   |  15-04-13


AVA uvádí další eklektický večer dobrodružné hudby. V úterý 16. dubna se na brněnském Sklenicku představí JEALOUSY MOUNTAIN DUO z Německa se svým táborákem načichlým „free indie“. Doplní je lokální akustik minimál duo SAJTBAN a ALEFF, který večer zpestří abstraktní elektronikou. Zbytek večera bude tradičně patřit pestrému raveu periferie.

JEALOUSY MOUNTAIN DUO (de)
http://jealousymountainduo.com
http://jealousymountainduo.tumblr.com
http://jealousymountainduo.bandcamp.com/album/n-02-the-home-of-easy-credit
https://www.facebook.com/pages/Jealousy-Mountain-Duo/192689064109167

Hraní jako spontánní konverzace. V improvizovaném dialogu kytary a bicích JEALOUSY MOUNTAIN DUA je cítit permanentní napětí. Schizofrenie je tady ideálním stavem. Nedořečené riffy, pomlky, letmá střetnutí a prchavé melodie se v jejich hudbě udržují jakoby mimoděk, ale citlivě, aby nedošlo k jejich roztrhání. V bluesové dekonstrukci JEALOUSY MOUNTAIN DUO přitom všechny jemně propojené útržky nečekaně nabírají na intenzitě a propukají v náhlé gradace a proměny nálad. Silné hráčské propojení a “neukecanost” používaných motivů v této podobě brněnské publikum vidělo třeba u Ahleuchatistas. Z dalších rozviklaných “free indie” kapel může JEALOUSY MOUNTAIN DUO evokovat taky dnes už neexistující Cheval de Frise, Rumah Sakit nebo Storm And Stress. Hudba všech těchto projektů je totiž cítit čoudem podzimního táboráku.
Doporučený poslech: http://jealousymountainduo.bandcamp.com/track/lone-pixel-in-the-bitmap

ALEFF (cz)
http://soundcloud.com/aleff
http://aleff.bandcamp.com/album/heavy-constructions

Oživování zvuků v rytmu industrialu a ambientního techna. Se svým projektem ALEFF hledá Ondřej Gášek inspiraci v náhlých změnách, arytmii a detailech ruchu.

SAJTBAN (cz)
https://soundcloud.com/sajtban

Akustické minimal repetice z Brna od členů Enten og Eller a ex-John Ball. Opakování má v hudbě SAJTBAN místy meditativní nádech, jindy je zdrojem napětí.

& AVAfterparty
Všechno zakončí eklektická hudební selekce hostujících djs z kruhu AVA a přátel.

Start: 20:00
Vstup: 80czk
Sklenick, Brno
Kounicova 23
FB: http://bit.ly/fbava-16-4
Last.fm: http://bit.ly/lastfmava-16-4

http://ava.chernobyl.eu
https://facebook.com/avantyry
https://twitter.com/avantyry
http://mixcloud.com/avantyry


Komentáře nejsou povoleny.