last.fm

AVA presents: TG GONDARD (FB/BE) + BEAR BONES, LAY LOW (VE/BE) + SKY TO SPEAK (CZ), BRNO, BORO 8.10.2013

Nezařazené  |   |  07-10-13

Druhý večer podzimního programu AVA se ponese v duchu úniků do jiných světů. V úterý 8.10. do brněnského klubu Boro přijedou dva bruselští rezidenti TG GONDARD a BEAR BONES, LAY LOW se svou syntezátorovou lo-fi psychedelií. Zatímco zvuk Gondarda bývá označován jako „post-R`n`B“, Bear Bones, Lay Low posluchače pohltí kosmickým dronem. Večer zahájí český audiovizuální projekt SKY TO SPEAK se svou elektronikou pro chorobné snílky. Večerem budou svou hudební selekcí provázet AVA djs a Zdeněk Tomášek z Ditchmagu.

TG GONDARD (FR/BE, Not Not Fun, Young Girls)
http://www.tggondard.com
https://soundcloud.com/tg-gondard

Thibault Gondard strávil konec 90. let mícháním speedcoru a freetekna. Záliba v tvrdé taneční hudbě se však tomuto francouzskému rodákovi po přesunu do Belgie začala postupně rozpouštět v melancholické kyselině plné lo-fi šumu, synkopického beatu a zmutovaných vokálů. Skrze všechnu tu psychedelickou zastřenost a zvukovou špínu však prosvítá houpavá rytmika a nečekaně silné melodie, na kterých je cosi omamného až euforického.
První a zlomové LP Avontuur, vydané na žánrotvorné značce Not Not Fun, je tak dokonalou hudbou pro sny o zamilovaných nočních procházkách mezi kolejemi metra. Současný zvuk TG Gondarda bývá označován jako post-R`n`B, což dobře vyniká při poslechu jeho aktuální toxicky sladké kolaborace s vokalistkou Inès. Novinka v podobě společného EP s francouzskou temnodivou Chicaloyoh nechává znít psychedeličtější polohy jeho popu z druhé strany kolejí.
Pod všemi svými pseudonymy (především jako TG) a vedlejšími projekty (Lubriphikatttor, Pizza Noise Mafia) vydal přes 30 kazet, kompaktů a vinylů, kromě Not Not Fun také na Young Girls nebo svém vlastním labelu Les éditions de l’oubli. Kromě promotérské činnosti a pózování před soundsystémy se věnuje také filmové tvorbě. Jeho aktuální počin pojednává o vyšinutém vědci, který se rozhodne testovat svou teorii o středu světa na francouzském venkově.
Doporučeně:
http://youtu.be/nWV59fPegZ0
http://youtu.be/zw72SLwK5BY
http://youtu.be/nE_1PyTh7TA

BEAR BONES, LAY LOW (VE/BE, KRAAK)
http://bearboneslaylow.wordpress.com
https://soundcloud.com/freneticspasm

Zvukový šamanista Ernesto Gonzalez, známý z psychedelické kytarovky Sylvester Anfang II, se v projektu Bear Bones, Lay Low snaží dosáhnout omamného zvuku „def“, evokujícího změnu vědomí. V Gonzalezově hypnotickém dronu se rozplývají orientem načichlé melodie, natahované donekonečna až do rozmazání jejich jasných obrysů. Vřelá lázeň z kytarového šumu, zvuku starých syntetizátorů, vokálů prohnaných tunou krabiček a ozvěn z obskurních kazet z celého světa, jako by byla jen pouhou halucinací „posluchače“.
“The def sound is the manifestation of altered states induced by sound. Your body first captures it around the head area and then it moves onward to the rest. It’s a sound that makes you squint your eyes, lay back, bob your head and feel fuzzy in your brain. The pillars of this are warmth, rawness and honesty,” říká v rozhovoru tento rezident Bruselu, původem z Venezuely.
Jasně, další fetiš retro soundu a lo-fi estetiky, ke kterému se teď tak ráda obrací pozornost. Ale turecký čaj, který tenhle šaman vaří, je příliš sladký na to, aby se dal odmítnout. Bear Bones, Lay Low je zkrátka disco pro party dervišů tančících na druhé straně tvých víček.
Podle Gonzaleze, tady byl „def sound“ odjakživa napříč žánry a hudebníky. Jeho kosmické rágy, očividně inspirované „all night flights“ Terryho Rilleyho, sem rozhodně patří taky, jak je patrné třeba z poslechu naivních melodií jeho loňské desky El Telonero pro KRAAK nebo letošní Improvicasiones Caseras, kterou vydal ve vlastním nákladu. Kromě toho mu nedávno na Full Of Nothing vyšel taky vinyl s hlukovými hypnotizátory Gnod a v katalogu Young Girls se mu scházejí desky s TG Gondardem, aby romantizovaly o životě. Tohle bude „high enough“.
Doporučeně:
http://vimeo.com/43971460
https://soundcloud.com/freneticspasm/bear-bones-lay-low-selva-sin
http://youtu.be/_xizrbNube4

SKY TO SPEAK (CZ)
http://skytospeak.com
http://skytospeak.bandcamp.com

Sky To Speak je brněnské duo rezidenta AVA Matěje Kotoučka (hudba) a Ondřeje Synáčka (vizuál). Jejich živé vystoupení se snaží o maximální symbiózu obou prvků. Zvukové krajiny se prolínají s těmi na plátně a posílají vás na dobrodružný výlet do hlubin vaší imaginace, kde vytvářejí nový svět pro vaše dětské duše. Tvorba této dvojice by se dala charakterizovat jako soundtrack k neexistujícímu filmu. Dva roky staré debutové album Film je ekvivalentem výtahové hudby pro chorobné snílky. Nová tvorba se od svého ambientního základu vzdaluje svojí rytmickou zatěžkaností olíznutou technem, zároveň si však stále uchovává svoji výpravnost. Mezi samovolné inspirace dua patří dream pop a ambient laškující s dubovým groovem, VHS, staré adventury, koupelnové techno nebo People Like Us.
Doporučeně:
http://youtu.be/lyrHImYfJ30
https://soundcloud.com/sky-to-speak/slap-dance
http://youtu.be/1NbMq1x9vPk

+ AVAfterparty
Večerem bude provázet selekce Zdeňka Tomáška z kritického magazínu o hudbě Ditchmag. Po svém vystoupení se Sky To Speak se za mixpult přemístí Matěj Kotouček, který spolu s dalším rezidentem AVA Snediggenem Snursslou večer uzavře.
http://mixcloud.com/avantyry
http://ditchmag.cz

8/10/2013 @ Boro, Brno, Křenová 75
20:00 / 100czk
#AVA2013 #mindwarpmusic
FB event: https://www.facebook.com/events/649424618421097
Last.fm event.: http://www.last.fm/event/3704239+AVA+presents:+TG+GONDARD+(FB-BE)+-+BEAR+BONES,+LAY+LOW+(VE-BE)+-+SKY+TO+SPEAK+(CZ)


Komentáře nejsou povoleny.