last.fm

AUDIOTRAUMA FESTIVAL 2K18, 9.-10.2.2018, Praha, klub Nová Chmelnice

Nezařazené  |   |  17-01-18

Po prvních dvou úspěšných ročnících to muselo přijít:francouzský post industriální label Audiotrauma proletí jako sonická zimní bouře druhý únorový víkend pražskou Novou Chmelnicí a v srdci Evropy rozbuší industriální tep v inovativním BPM!

Italský projekt se základnou v Berlíně Aleph celý festival otevře. Armando Alibrandipo úspěšných albech svého rhythmic noise side-projectu Supersimmetria(label HandsProductions) zavítal k výtečným elektro-esoterickým vodám Raumklang Music.Album Coiled koncipoval jako spirálu života a poodhalil tak roušku tajemství významu svého názvu Aleph-prvního znaku fénické abecedy.
Ukrajinský IDM ambient projekt R.Roo známý z vynikajících počinů na renomovaném chicagském labelu Tympanik Audio,zavítal také do Audiotrauma labelu a na jeho roztomilém posledním albu Shilly-Shally nechal posluchače nahlédnout i do jeho experimentálnějších glitchových poloh.
Francouzské duo Ex-Tension na dvou předchozích vydáních AF chybělo,proto jsem velmi rád,že se do Prahy opět vrací předvést svojí ráznou industriální estetiku s hustým hypnotickým stylem,zbarvenou technoidními zvuky a temnými atmosférami.
Německý projekt Architect je dílem mistra a zvukového alchymisty Daniela Myera, který je v Praze častým a velmi vítaným hostem se všemi jeho projekty! Architect je hybrid minimalistického drum’n'bassu a hladkých zvuků prostředí a celá pražská základna se už na něho moc těší!
Francouzský tandem MoaanExis na posledním ročníku AF Prahu doslova okouzlil a jeho vystoupení patřilo k tomu nejlepšímu! Do Prahy se tedy znovu vrací a nabídne industriální techno hardcore v kombinaci se cinematickými atmosférami a experimentálním tribal zvukem.
Běloruský projekt Ambassador 21 prošel punkovými skupinami, aby svůj manifest přetavil do industrial hardcore E.B.M. rhythmic noise oceli a zahrál na velkých světových festivalech(WaveGothicTreffen,Maschinenfest,FormsOfHands,Kineticetc.).Nabízí drsný,neúprosný zvuk a výbušné živé představení!
Sébastien Béné-LeTouarinz Francie aka Amesha Spenta se sedm let po svém eponymním opusu vrací s albem Simplexity,které je inspirované filmovou meditativní sérií Godfrey Reggia Návštěvníci. Maluje zde obrazy experimentálními zvuky,přesnou barvou našich vlastních pochybností a rozporů!
Francouzský projekt Atonalist se narodil při setkání dvou multi-instrumentalistů Renaud-Gabriel Piona a ArnaudFourniera. Společně vytvářejí instinktivní hudbu,vnější kódy čerpají z oblasti freejazzu, stejně jako z noisu, industriálu i elektroniky.
Z německého Hamburgu do Prahy zavítá projekt Ecstasphere. Ophelia The Suffering obohatila svůj styl prvky dubstepu, metalu či nadměrným používáním breakbeatů a promísila je do teplé organické verze rhythmic noisu a dovedného experimentování!
Finský industrial E.B.M. projekt Cardinal Noire improvizací a využíváním nahromaděných kombinací hardwarových a softwarových zvukových systémů vznikl v roce 2012!Pokud máte rádi temnou kanadskou školu tohle je kapela pro vás!
Jedna z nejvýraznějších kapel francouzské industriální scény Chrysalide je známa svými hutnými hyperenergickými sety,které zaduněly Prahou už mnohokrát a na letošní rok připravují nové album! Jejich digi core noise,moshbass ,industrial hip hop nesmí na AF chybět a já doufám, že v přídavku opět zase nabídne covery od Ministry či Pink Floyd!
Francouzští elektro-punkeři Horskh se také do Prahy vracejí po předchozím nadupaném vystoupení na AF. Nabízejí charakteristický vokál ,moderní elektronický styl a neúnavné strojové tempo.V minulém roce vydali skvělé a výborně přijaté album The Gate.
Celý víkend samozřejmě zarámují Djs z celé Evropy např. Dj Salt hrdý majitel slavného labelu Ant-Zen a zahřát se budou moci všichni již na čtvrteční warm-up party!

AUDIOTRAUMA FEST 2K18
9.-10. února 2018, od 18.00
Praha – Klub Nová Chmenice, Koněvova 219, 130 00
www.audiotraumafest.com
FB event: https://www.facebook.com/events/800611803448474/
Předprodej do 2.2.2018: https://goout.net/en/festivals/audiotrauma-fest-2018/fcomc/
Předprodej (audiotrauma.org): https://goo.gl/8Vvxih
Video report z loňského ročníku: https://www.youtube.com/watch?v=OSuzPQilNew


Komentáře nejsou povoleny.